Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Články

Búranie petržalského štadióna a nová výstavba zhltnú 5 miliárd korún

O nahradení futbalového štadióna pri Starom moste v bratislavskej Petržalke sa hovorí už dlhšie. Majiteľ časti pozemkov pod ihriskom, spoločnosť FC Artmedia, a.s., patriaca do impéria Grafobalu, v týchto dňoch predložila štátnym orgánom dokumenty k prestavbe. Podľa nich vzniknú na území byty, kancelárie, obchody, hotel a konferenčná sála. Počíta sa aj so športovými ihriskami, s futbalom však nie.

Areál predurčený na novú výstavbu je Viedenskou cestou rozdelený na dve časti. Z ďalších strán je ohraničený zjazdom zo Starého mosta, pokračovaním Krasovského a bytovkou firmy Stavo-ING vo výstavbe. V projekte sa hovorí o 220 bytoch na ploche vyše 23-tisíc štvorcov, občianskej vybavenosti na 5 419 m2 a kanceláriach s celkovou prenajímateľnou plochou necelých 18-tisíc štvorcov.
Dominantou nového areálu má byť 29-podlažná GG Tower ležiaca na rohu Viedenskej a zjazdu zo Starého mosta. Prvé poschodia majú slúžiť pre konferenčné sály, ktoré celkovo pojmú 600 návštevníkov. Ďalšie podlažia poskytnú kancelárie, vyššie byty a na najvrchnejšom poschodí reštauráciu s kaviarňou. Roh Krasovského a Viedenskej má vyplniť šesťpodlažný Hotel Hilton s 200 izbami a zhruba 360 lôžkami.

Bytové domy sú rozdelené na dva bloky, jeden bližšie k zjazdu zo Starého mosta, druhý orientovaný k Sadu Janka Kráľa. Pod celým areálom plánujú vykopať aj jedno podlažie určené pre parkovanie. Jeho kapacita bude 1675 áut, ďalších 25 má zaparkovať na povrchu.
Zamýšľaná výstavba zasahuje aj na územie terajšieho verejného parkoviska na dunajskom nábreží. Mal by ho nahradiť športový areál s podlahovou plochou 8 391 m2, ktorý zahŕňa bazén, ľadovú plochu, sedem squashových ihrísk, dve telocvične a okrem golfových trenažérov aj bowling.
Viac na http://reality.etrend.sk/127629/
komercne-nehnutelnosti/artmediu-nahradi-mrakodrap-a-hotel-hilton
Žádné komentáře
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.