Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Články

Južné mesto v príprave

Výstavba mamutieho projektu na konci Petržalky ohlásená na tento rok, dokončenie plánované o ďalších deväť neskôr
[14.3.2008, eTREND / Peter Kremský, lmi]

Aktualizácia zo 14. marca 2008:

Developerské spoločnosti Cresco a Quinlan Private Golub podieľajúce sa na projekte South City oficiálne ohlásili začiatok výstavby ešte v tomto roku. V súčasnosti sa podľa tlačovej správy firiem dokončujú finálne plány projektu tisícok nových bytov, obchodných, kancelárskych a rekreačných priestorov.

Nové informácie zároveň prinášajú konkrétnejšie číslo o rozlohe pripravovaného bratislavského komplexu – má sa rozprestierať na 90 hektároch. Investičné náklady sa pohybujú vo výške 1,5 miliardy eur, pričom ukončenie prác je naplánované na rok 2017.

„Výstavba tohto jedinečného projektu začne v priebehu mesiacov,“ potvrdzuje Štefan Beleš, riaditeľ Cresco Group. Podľa neho spoločnosť od kúpy pozemkov pred šiestimi rokmi pracovala na zmene územného plánu lokality.

Pôvodná správa z 10. decembra 2007:

V budúcom roku by mala odštartovať výstavba jedného z bratislavských megaprojektov South City. Pripravuje sa dokumentácia na územné rozhodnutie a do septembra 2008 plánuje developerská firma Cresco získať stavebné povolenia aspoň pre dve z troch zón projektu na konci Petržalky. V každej by malo do roku 2011 vzniknúť tisíc bytov.

Zóny A a B, ktoré budú cez Panónsku cestu susediť s existujúcou petržalskou zástavbou by mali mať osempodlažné bytové domy. Na ich okraji bližšie k Petržalke môže zástavba ísť aj vyššie, vysvetľuje riaditeľ projektového manažmentu Cresco Milín Kaňuščák. V segmente C bližšie k dunajskej hrádzi sa majú začať stavať 4-podlažné mestské vily, kde vznikne zhruba tristo bytov.

Cresco projekt na 100 hektároch developuje spolu s írskou developerskou skupinou Quinlan Private, s ktorou spolupracuje aj na projekte Tri veže na Bajkalskej ulici. Prvá fáza výstavby South City by si podľa M. Kaňuščáka mala vyžiadať zhruba sedem miliárd korún. Celkovo by tu malo v priebehu 10 rokov vzniknúť zhruba jeden milión a 350-tisíc štvorcových metrov úžitkovej plochy v budovách. Až 800-tisíc z toho pripadne na bývanie, čo by malo znamenať zhruba 10-tisíc bytových jednotiek.
viac na
http://reality.etrend.sk/121113/realitny-biznis/
zacina-sa-vystavba-south-city
Žádné komentáře
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.