Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Vzťahy a láska

Poznáte základné piliere vzťahu?

Do vzťahu niečo prinášajú obaja partneri. Musia zosúladiť svoje povahy, zvyky, predstavy. Či už partnerstvo funguje podľa príslovia o dvoch vranách, alebo protikladoch, čo sa priťahujú, jeho piliere sú v každom prípade rovnaké.

K elementárnym súčiastkam každého vzťahu by mala patriť vernosť, tolerancia, dôvera či schopnosť odpúšťať. Pre niekoho sú samozrejmé, iným až tak veľa nehovoria. Vedome sa naučiť niečo z toho kvôli svojej láske je pomerne ťažké a vyžaduje si to veľa trpezlivosti na oboch stranách. Vzťahy však majú aj tri piliere, na ktorých sa dá pracovať a neustále ich upevňovať!

I. Komunikácia

Nemusíte rečniť každú voľnú chvíľu. Aj vychutnávanie si ticha a vzájomnej blízkosti s partnerom má svoje čaro. Podstatné veci by ste si však vždy mali vedieť včas povedať. Komunikácia by nemala byť jednosmerná, so svojim mužom by ste mali vedieť viesť partnerský dialóg.

Vždy si však dávajte pozor na štýl, akým sa s partnerom rozprávate. Vyjadrite svoj názor, no nepoučujte a hystériu rovno odložte na dno skrine k veciam, ktoré už nenosíte.

Ak máte s partnerom na niečo diametrálne odlišný názor, skúste sa na vec pozrieť jeho pohľadom a to ešte pred obhajobou vlastného geniálneho riešenia. V zásade platí, komunikujte racionálne a nezabúdajte počúvať svoju polovičku.

Čo robiť, ak nepočúva vaša polovička?

Nič, tento nemenný fakt z ríše mužov sa dá len akceptovať. Nechcem pôsobiť bojovne, no muži najmä pri našich monológoch veľmi radi vypínajú svoj sluch a potom sa hádajú, že sme im nič nepovedali. Keď máte doma výnimku, môžete si gratulovať.

Ak sa však váš muž vyniká normálnu presne opačným smerom a vy sa mu bojíte čokoľvek povedať, majte sa na pozore. Keď vás partner za vaše názory dlhodobo sústavne ponižuje, môže ísť o formu psychického týrania.

II. Sex

Niekomu sa to možno bude zdať povrchné a nevhodné, no sexuálny život a jeho kvality do značnej miery ovplyvňujú celé fungovanie vzťahu. Porozumenie v posteli je v silnej závislosti od spomínanej komunikácie.

Fungujúci sexuálny život neznamená len búrku orgazmov každú noc. Ak s partnerom zdieľate rovnaké túžby, máte vyhrané. Niekedy je však jeden z dvojice viac naklonený experimentom. Schopnosť tolerovať partnerove priania a ochota prispôsobiť sa, je cenná vlastnosť, ktorá môže rozšíriť obzory vašej sexuality aj vzťahu. Vždy však zachádzajte iba po hranicu, kedy je vám všetko príjemné. Tento fakt by mal bez výhrad rešpektovať aj partner.

K dôverným chvíľkam vo dvojici patrí okrem vášne aj intimita. Správna atmosféra je veľmi dôležitá, najmä my, ženy, si ju vieme vychutnať. Podmienkou intimity nie sú sviečky a posteľ obsypaná ružami, aj keď občas to, samozrejme, poteší. Úplne stačí, aby mali partneri na milovanie dosť času (a priestoru) a s láskou objavovali telo toho druhého.

V posteli to bez trapasov nejde

Bežné milovanie dvoch ľudí nie je žiadna scéna z erotického filmu. Telá partnerov potrebujú nájsť svoj rytmus, občas sa zvolí problematická poloha alebo zaznie nečakaný zvuk. Ak sa nejaký trápny moment podarí vyrobiť aj vám, určite sa hneď nebežte schovať pod posteľ. Vo vzťahu, kde to klape, prežijete každý nepríjemný posteľný okamih. S úsmevom!

III. Spoločné zážitky

Malé spoločné rituály vzťah osviežujú, stereotyp ho však zabíja. Prísť z práce večer domov a stretnúť sa s partnerom pred televízorom je síce v istých fázach vzťahu príjemné, no ešte to nie je spoločný zážitok. Nemusíte s vašou polovičkou každý večer intenzívne spoločensky žiť, no občasná zmena prostredia vám len prospeje.

Divadlo, koncert, stretnutie s priateľmi, večera , výlet, spoločné varenie nedeľného obedu, kurz spoločenských tancov, zoskok padákom, prechádzka a následné milovanie pod nočnou oblohou... Možností je veľa. K nim je už len potrebná ochota tráviť s partnerom čas aj mimo územia spoločnej domácnosti. A potom už len foťte, smejte sa, užívajte si pohodu a vzájomnú lásku. Aby ste mali o čom rozprávať vnúčatám...:)

Žádné komentáře
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.