Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Historie

November 1989, Nežná revolúcia, 17. november. To všetko sú pojmy označujúce veľkú historickú udalosť – pád komunistického režimu a zrodenie slobody vo vtedajšom Československu. Prečo to treba vysvetliť? Pretože už je tu celá jedna generácia (19-ročných a mladších), ktorá nielenže si komunistický režim a jeho koniec nepamätá, ale dokonca vtedy ani len nebola na svete.
Od vzniku Československej republiky prešlo dejinami Slovenska niekoľko režimov. Každý z nich pritom hľadal vlastnú cestičku ako s pamätným dátumom 28. október naložiť.
Počátkem prosince roku 1805 stanula v prostoru mezi Šlapanicemi a Slavkovem spojená rakousko-ruská vojska proti armádě francouzského císaře Napoleona I.
Svetová hospodárska kríza na začiatku 30-tych rokov svojou ničivou silou zasiahla hlavne Nemecko, ktoré bolo najviac závislé od amerických úverov a navyše muselo platiť reparácie z prvej svetovej vojny...
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.