Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Česko

Slavkov u Brna a zdejší zámek jsou spjaty zejména s více než čtyřsetletou přítomností a působením starobylého šlechtického rodu Kouniců. Stavba zámku podle plánů D. Martinelliho, upravených později architektem Velmaggim a stavitelem Petruzzim, trvala více než půl století, od konce devadesátých let 17. století do šedesátých let 18. století.
Původní hrad založil po polovině 13. století Zdeslav ze Šternberka. Husitskými válkami poničenou stavbu obnovil Jiří Strážnický z Kravař, k dalším přístavbám přikročili v 16. století Berkové z Dubé a Lipé. Opravy po třicetileté válce hrad již architektonicky neobohatily. Po roce 1886 pustnoucí objekt přestavěl vídeňský architekt K. Kaiser v romantickém duchu. Iniciátorem této zásadní obnovy byl kníže Jan II. z Liechtenštejna.
Valtice jsou vynikajícím příkladem barokního slohu. Výstavba zámku je ve své první fázi, tj. zhruba do poloviny 17. století, spjata s knížetem Karlem Eusebiem z Liechtenštejna, který také podstatně ovlivňoval výslednou podobu staveb
1  
2  
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.