Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Zaujímavosti

Táto otázka sa ľuďom vždy preženie mysľou, či už vidia ťažkú autonehodu, prírodnú katastrofu, keď sú pri lôžku umierajúceho blízkeho alebo keď vidia samovraha. Biologická smrť nastáva vtedy, keď do mozgu prestane z akejkoľvek príčiny prúdiť okysličená krv. Človek tak stratí vedomie počas desiatich sekúnd. Do skutočnej smrti to však trvá niekoľko ďalších minút. Poznáme veľa príčin, ktoré spôsobia človeku smrť. Tu sú tie najznámejšie:
Milé děti, dnes si povíme něco o daňových úlevach...
Ťažké si je predstaviť vzdialenosť vo svetelných rokoch, ale predstaviť si aký je vesmír veľký absolútne nemožné. Podľa logiky má všetko svoj začiatok a všetko aj svoj koniec. Má teda aj vesmír svoj koniec, a ak áno, kde sa potom nachádza?
Už v prehistorických dobách sa naši predkovia držali hesla, že mlieko treba konzumovať každý deň. A pili ho dokonca omnoho skôr než sa vôbec predpokladalo. Zdá sa, že odhady vedcov budú prekonané minimálne o dve tisícročia!
Zaujímavé bolo kedysi objavovanie neznámych zemí, oblastí alebo území. Cestovanie v minulosti nebol len koníček ako je tomu teraz, ale aj náročná práca, cesta za slávou a nesmrteľnosťou. Každý cestovateľ sa chcel do dejín zapísať tak, aby sa na neho nikdy nezabudlo.
Jaskyne sú nevšednými prírodnými fenoménmi, ktoré svojím čarom často vyrážajú dych. Ukrývajú v sebe množstvo tajomstiev, predstavujú akýsi rozprávkový svet. Túto neobyčajnú krásu ponúka svetu aj Slovensko. Klenoty ukryté v našom podzemí každoročne priťahujú státisíce domácich i zahraničných turistov...
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.