Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Psyché

Bylo by úžasné pohybovat se ve světě tak, aby se vám takové situace vyhýbaly. Bohužel to nejde. Pokud se tedy nemůžete psychickým úderům od druhých vyhnout, musíte se je naučit zvládat.
Klasický audiovizuálny stimulačný prístroj (alebo tiež psychowalkman, či mind machine)  sa skladá z prístrojovej jednotky, svetelných okuliarov a slúchadiel. Prístroj   generuje svetelné záblesky a vhodné zvuky, čím v mozgu vyvoláva zodpovedajúce zmeny frekvencie (zistiteľné na elektroencefalografe EEG). Psychowalkman sa najčastejšie využíva na..
O čo vlastne ide? Tento princíp je založený na fakte, že náš život je zložený z 10% z toho, čo sa nám jednoducho stane – a až z 90% z toho, ako na to budeme reagovať. A čo to teda v praxi znamená? Ak sa nad tým zamyslíte, skutočne nemáme kontrolu nad tými 10%.
Kým začnete čítať, skúste sa najprv chvíľku venovať obrázku. Nie je na ňom niečo čudné? Isteže, je dolu hlavou, ale nie je na ňom niečo ešte podivnejšie? Dobre sa pozrite. Nič mimoriadne? No tak si ho otočte hore hlavou, venujte mu ešte jeden krátky pohľad a môžete začať čítať.
Moderní doba často vyčerpává naše přirozené obranné síly a zanechává organismus vnímavý ke stresu a celé řadě zdravotních problémů. Některé nutriční látky a léčivé byliny vám mohou pomoci zvládnout stres a jiné zase mají uklidňující účinek a pomohou obnovit duševní vyrovnanost.
Zdálo by se, že je to vlastně snadná cesta ke všeobecné spokojenosti. Pokud bychom druhým neubližovali, nepodváděli je, nesnažili se je okrást, byl by svět krásný. Bohužel to nefunguje. Proč lidé překračují hranice druhých? Proč podléhají touze polepšit si na úkor druhého?
Deprese je dnes velmi časté onemocnění. U praktického lékaře si 15 pacientů z 1000 stěžuje na depresi a jeden pacient je z důvodu deprese hospitalizován. Současný výzkum odkryl úlohu, kterou mohou vedle klasické léčby hrát při léčení deprese i potravinové doplňky.
Čím vyspělejší a bohatější společnost, tím více depresivních poruch. Podivná a paradoxní souvislost mezi blahobytem a depresí se zdá být jednoznačná.
Správanie sa ľudí, ktorým chirurgovia oddelili od seba mozgové hemisféry, patrí k najprekvapujúcejším objavom vedy.
Odhalilo, že máme možno dve mysle, z ktorých každá je schopná existovať samostatne.
Dve veľmi rozdielne mysle.
Slovo hypnóza vzbudzuje v mnohých ľuďoch obavy a pochybnosti. Jeho skutočný význam je častokrát zastretý nepodloženými fámami a vymyslenými príbehmi.

Skutočnosť je ako vždy úplne iná a oveľa jednoduchšia....
1  
2  
3  
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.