Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

r.e.s.t.

Kasína pri Bratislave o niečo reálnejšie


Eurovegas kúsok za maďarskými hranicami vraj čaká na územné rozhodnutie
Obrovské kasína Eurovegas v blízkosti maďarsko-slovenských i rakúskych hraníc sú, zdá sa, o niečo bližšie k skutočnosti. O plánoch v maďarskom Bezenye sa hovorí už viac než desať rokov, spomínal ich aj portál TRENDreality.sk.

Ako uviedol server Hungarian Convention Bureau, investor mal do konca mája predložiť žiadosť o územné povolenie projektu, jeho vydanie očakáva do konca leta. V prvej etape do roku 2010 počíta s vybudovaním kongresového centra pre štyritisíc ľudí, kasína s 1 300 až 1 500 hracími automatmi, 100 ruletovými, pokerovými a blackjackovými stolmi. V druhej fáze by malo pribudnúť ďalšie kasíno, golfové ihrisko, 78-poschodový luxusný hotel a pretekársky okruh.

Spoločnosť Eurovegas Hungary vloží do projektu 700 miliónov eur. Na rozhraní obcí Bezenye a Hegyeshalom vyrastie najskôr kasínový komplex za 470 miliónov eur a neskôr priľahlý zábavný park Experience city za 228 miliónov eur. Investor tu v minulých rokoch postupne odkúpil pozemky v celkovej výmere 330 hektárov. Podľa internetového portálu reggel.hu cena za prevažne štrkovitú a pre obrábanie nevhodnú pôdu prevýšila obvyklú cenu takmer desaťnásobne.

Podľa pôvodných predpokladov výstavba dvoch kasín a luxusných hotelov mala začať na jar tohto roka, no jej začiatok sa opäť posunul. Do konca roka 2010 by malo byť aspoň prvé kasíno sprevádzkované, pretože tak to investorovi vyplýva z koncesnej zmluvy. Odkladanie projektu doteraz zapríčiňovali nezhody medzi majiteľmi Eurovegas Hungary.

Menšinovým majiteľom je Hans Asamer, väčšinový podiel je už v rukách amerického kasínového obra Ellis Gaming. Na zábavnom parku, ktorý mal byť pôvodne ešte väčší, sa spočiatku podieľala aj rakúska firma Lukale Investment Company, no z projektu už vystúpila. Počiatočné úvahy počítali s celkovou investíciou až do výšky desať miliárd eur a s piatimi kasínami.
viac na: http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/kasina-pri-bratislave-o-nieco-realnejsie/140209.html
Žádné komentáře
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.