Šmoulové

Informace

Vtip dňa

RSS nouvelles

Odpočítavaní

RSS

RSS

Vzdelanie & zaujímavosti

Šternberk

Původní hrad založil po polovině 13. století Zdeslav ze Šternberka. Husitskými válkami poničenou stavbu obnovil Jiří Strážnický z Kravař, k dalším přístavbám přikročili v 16. století Berkové z Dubé a Lipé. Opravy po třicetileté válce hrad již architektonicky neobohatily. Po roce 1886 pustnoucí objekt přestavěl vídeňský architekt K. Kaiser v romantickém duchu. Iniciátorem této zásadní obnovy byl kníže Jan II. z Liechtenštejna.
První patro hradního paláce "zabydlují" jednotlivé kusy nábytku ze 16. století, nechybí obrazy a plastiky. V místnostech 2. patra jsou v každém pokoji jinak zdobená kamna a dále nábytek z mladších období. Šternberk je také znám svým bohatým muzeem stolních hodin.
Žádné komentáře
 
V prípade ak sa na stránke nachádzajú články, fotky, ktoré podliehajú autorským právam, prosím, oboznámte ma s tým na adrese modrejsmoula@azet.sk.Autor sa zrieka zodpovednosti za akýkoľvek právny postih z dôvodu obmedzenia a neoprávneného šírenia autorských práv, bez predchádzajúceho upozornenia.Zmyslom tejto stránky nie je protiprávne konanie, stránka slúži výhradne na súkromné účely.